

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 7.2 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Series Resistance | 40 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 100 µW |
Stock: 1617
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.43773 | $4.37730 |
| 25 | $0.41491 | $10.37275 |
| 50 | $0.39327 | $19.66350 |
| 100 | $0.36762 | $36.76200 |
| 300 | $0.34785 | $104.35500 |
| 500 | $0.32915 | $164.57500 |
| 1000 | $0.32830 | $328.30000 |
